بارسلونا و تکمیل سه گانه با تمدید قرارداد مسی

[ad_1]

به گزارش امروز آنلاین، تمدید قرارداد لیونل مسی با بارسلونا که ساعتی پیش رسمی شد، بهترین خبر ممکن برای هواداران بلوگرانا بود. مذاکرات مسی و بارسلونا از ماه دسامبر گذشته به حالت جدی در آمد. در واقع از ابتدای فصل گذشته بود که خبر شروع مذاکرات بارسلونا و مسی برای تمدید قرارداد در رسانه ها منعکس شد اما  چند ماه طول کشید تا طرفین به مذاکره رودر رو با یکدیگر وارد شوند.

پدر مسی که مسئول مذاکره از سوی فوق ستاره آرژانتینی بود، دسامبر گذشته مذاکراتی تلفنی با رئیس بارسلونا داشت و سپس در ماه های ژانویه و فوریه، همه چیز حالتی رسمی تر به خود گرفت. ماه گذشته بود که رسانه های بارسلونا خبر از توافق طرفین دادند و اعلام شد که تنها یکسری جزئیات برای تمام شدن کار باقی مانده است.

در نهایت خبر شب گذشته موندودپورتیوو، امروز ظهر رنگ حقیقت به خود گرفت و باشگاه بارسلونا رسما تمدید قرارداد مسی را تایید کرد. به این ترتیب نابغه آرژانتینی تا سال ۲۰۲۱ در بارسا ماندگار خواهد بود و رقم فسخ قراردادش نیز ۳۰۰ میلیون یورو خواهد بود.

این هشتمین تمدید قرارداد لیونل مسی با بارسلونا است. او آخرین بار ماه می ۲۰۱۴ و پیش از شروع جام جهانی برزیل قراردادش را تا ۲۰۱۸ تمدید کرده بود.

اولین بار در جولای ۲۰۰۵ و زمانی که مسی تنها ۱۸ سال سن داشت، قراردادی رسمی با بارسلونا تا ۲۰۱۰ امضا کرد. با درخشش او در جام جهانی جوانان با آرژانتین ، بارسلونا تنها دو ماه بعد، قرارداد او را بهبود بخشید.

سومین بار در ژانویه ۲۰۰۷ بود که مسی قراردادش را تا ۲۰۱۴ تمدید کرد و رقم فسخ قراردادش به ۱۵۰ میلیون یورو افزایش یافت.

مسی سال ۲۰۰۸ و با جدایی رونالدینیو به ستاره اول بارسا تبدیل شد و قراردادش برای چهارمین بار بهتر شد. سال ۲۰۰۹ و با فتح سه گانه توسط بارسا، مسی قراردادش را تا ۲۰۱۶ تمدید کرد و رقم فسخش نیز به ۲۵۰ میلیون یورو افزایش یافت.

دسامبر ۲۰۱۲ نیز مسی برای ششمین بار پای میز مذاکره نشست و قراردادش را بهبود بخشید.

تمدید قرارداد مسی برای بارسا به واقع تکمیل یک سه گانه بود. حالا هر سه مهاجم خط حمله خوفناک بارسا قرارداد خود را تمدید کرده اند تا حضور MSN در بارسلونا تثبیت شده باشد.

ابتدا این نیمار بود که ۱ جولای ۲۰۱۶ قراردادش را تا ۲۰۲۱ تمدید کرد؛ هرچند که رسمی شدن این تمدید ۱۶ اکتبر اعلام شد. رقم فسخ قرارداد او حالا ۲۲۰ میلیون یورو است و از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ نیز به ۲۵۰ میلیون یورو افزایش خواهد یافت. او با تمدید قراردادش تا ۲۹ سالگی در بارسا ماندنی است.

دسامبر گذشته نیز لویئس سوارز، قراردادش را تا ۲۰۲۱ تمدید کرد تا این مهاجم اروگوئه ای نیز همچون مسی تا ۳۴ سالگی در بارسلونا ماندنی شود.

حالا مسئولان بارسلونا با تکمیل وعده های خود مبنی بر تمدید قرارداد با MSN، با خیالی آسوده تر به روند جذب بازیکنان جدید در تابستان داغ ۲۰۱۷ مشغول خواهند شد. روندی که در دو سال گذشته تقریبا با ناکامی همراه بوده و این امیدواری وجود دارد که حداقل در سال جاری بارسلونا خریدهای بهتر و کارآمدتری داشته باشد.

منبع: varzesh3.com

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *