آیا زمین یک کره ی پوشیده از گِل بوده است؟

[ad_1]

نکته! این مطلب توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است. لطفا نظر خود را در رابطه به این مطلب در صفحه تماس با ما در میان بگذارید.

آیا زمین یک کره ی پوشیده از گِل بوده است؟

ایسنا: محققان یافته های اخیر نشان می دهد که زمین در سال اول زندگی است که در این منطقه در سراسر از گل مرطوب و گرم است.

نقل قول از است. این گسترش بود که بر اساس تجارت سیارک ها دست شکل گرفته اما تحقیقات جدید به نظر می رسد در روی زمین قبل از شما قرار داده راک, قوی, زمان گرفتن و…. از گل و گرم و مرطوب است.فرم اصلی از توسعه انرژی خورشیدی درایوهای جهان ما با یک دست به وجود آمد که در آن است که در ابتدا کوچک بود و من برای کمک به برقراری ارتباط با قطعات بیشتر و بیشتر از آنها در کتاب به خشک زیادی است.بر اساس این نظریه دلیل اینکه هسته زمین از جنس آهن و نیکل است هم به دلیل آن است که جنس اولین شهاب‌سنگ‌های تشکیل دهنده زمین از این فلزات بوده است که کم‌کم جرم آن رشد می‌کند و به یک توپ بزرگ از آهن مذاب و سیلیسیوم تبدیل می‌شود.حال محققان دانشگاه “کارتین”(Curtin) استرالیا در تحقیقات خود به نتایج متفاوتی رسیده‌اند.آنها معتقدند شهاب‌سنگ‌های اولیه زمین همانند شهاب‌سنگ‌های فعلی تغییرات حرارتی ایجاد نمی‌کرده‌اند و در عوض حلقه عظیمی از گرد و غبار و اجرام فضایی به آرامی تبدیل به توده‌هایی از حفره‌های متخلخل و سنگ‌های آذرین می‌شدند.در حالیکه بمباران زمین با سنگ‌های فضایی ادامه داشت منافذ این سنگ‌ها با یخ پر شده بود.با گذشت زمان عناصر رادیواکتیو شروع به گرم کردن زمین از درون کردند که در حال حاضر نیز این روند ادامه دارد. با فعالیت این عناصر ابتدا یخ‌های به دام افتاده ذوب شدند و با انتقال گرما و مخلوط شدن آنها با خاک و بقایای شهاب‌سنگ‌ها زمین تبدیل به گلوله‌ای گلی شده است.
 

 

مبنای این نتیجه‌گیری استفاده از یک شبیه‌سازی در مریخ و سیارک‌های منظومه شمسی و استفاده از مدل هیدرولوژی جهان(MAGHNUM) بوده است.در این شبیه‌سازی از ذرات گرد و غبار و سنگ‌های کربن‌دار در ابعاد مختلف استفاده شده و نتیجه این بررسی نشان داد که در بسیاری از سیارک‌ها به جای سنگ، این آب و مواد آلی بوده‌اند که در سیارات شکل گرف

هیچ تعرفه اینترنتی افزایش پیدا نمی کند

به آرامی تبدیل به توده‌هایی از حفره‌های متخلخل و سنگ‌های آذرین می‌شدند.در حالیکه بمباران زمین با سنگ‌های فضایی ادامه داشت منافذ این سنگ‌ها با یخ پر شده بود.با گذشت زمان عناصر رادیواکتیو شروع به گرم کردن زمین از درون کردند که در حال حاضر نیز این روند ادامه دارد. با فعالیت این عناصر ابتدا یخ‌های به دام افتاده ذوب شدند و با انتقال گرما و مخلوط شدن آنها با خاک و بقایای شهاب‌سنگ‌ها زمین تبدیل به گلوله‌ای گلی شده است.
 

 

مبنای این نتیجه‌گیری استفاده از یک شبیه‌سازی در مریخ و سیارک‌های منظومه شمسی و استفاده از مدل هیدرولوژی جهان(MAGHNUM) بوده است.در این شبیه‌سازی از ذرات گرد و غبار و سنگ‌های کربن‌دار در ابعاد مختلف استفاده شده و نتیجه این بررسی نشان داد که در بسیاری از سیارک‌ها به جای سنگ، این آب و مواد آلی بوده‌اند که در سیارات شکل گرفته‌اند.
 

 

براساس اطلاعات منتشر شده از این تحقیق شناخت شکل‌گیری سیارات منظومه شمسی و جستجو به دنبال حیات فرازمینی با نگاهی جدید می‌تواند پیگیری شود.نتایج این تحقیق در ژورنال علمی Science Advances منتشر شده است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *